Koronavirus: Odklad splátek půjčky a hypotéky - informace online

Na konci minulého týdne Alena Schillerová ( ministryně financí ) oznámila, že na jednání vlády navrhne šestiměsíční moratorium na splácení hypotečních, spotřebitelských i podnikatelských úvěrů. Co to znamená? Znamená to, že by se na půl roku zastavilo splácení půjček a hypoték.Continue Reading

Koronavirus: Odklad splátek půjčky a hypotéky - informace online

Na konci minulého týdne Alena Schillerová ( ministryně financí ) oznámila, že na jednání vlády navrhne šestiměsíční moratorium na splácení hypotečních, spotřebitelských i podnikatelských úvěrů.

Co to znamená? Znamená to, že by se na půl roku zastavilo splácení půjček a hypoték.

Podporu má tento návrh i u guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka. Bohužel zatím není nic schválené. Bohužel u bank tento návrh nebyl přijat moc dobře.

Návrh u bank narazil

Návrh Schillerové na plošné šestiměsíční pozastavení splácení úvěrů se napříč bankovním sektorem nesetkal s pochopením.

„Jsme přesvědčeni, že ekonomicky pandemie rozhodně nepostihla všechny bankovní klienty, a snažíme se, aby naše pomoc směřovala co nejrychleji a v maximální míře především k těm, jejichž schopnost splácet byla pandemií postižena. Proto nepovažujeme návrh plošného moratoria za ekonomicky efektivní,“ sdělil Právu generální ředitel České spořitelny (ČS) Tomáš Salomon.

„Banka sleduje přípravu moratoria a podporuje rámec, který stanoví jasná pravidla a snadnou dostupnost zejména pro spotřebitele. Jsme přesvědčeni, že efektivní řešení by mělo být založeno na podpoře a odkladu splátek úvěrů poskytnutých těm, kteří jsou dopady pandemie skutečně zasaženi,“ uvedl pro Novinky Petr Plocek z UniCredit Bank.

„Návrh na plošný odklad splátek nepovažujeme za konstruktivní pomoc klientům, ekonomice ani společnosti. Banky jsou dnes mimo jiné technologické firmy, které se s náporem žádostí dokáží vypořádat a pomoct všem klientům, kteří pomoc skutečně potřebují,” uvedla pro Novinky mluvčí Equa bank Markéta Dvořáčková.

To si z toho vzít? Banky vlastně říkají, že odklad splátek a hypoték považují za důležitý, ale nechtějí ho dát všem najednou, protože někoho krize nepostihla.

Můj osobní názor je, že krize zatím nepostihla všechny to je pravda, ale představte si to papírování, když v každé bance požádá třeba 200 000 lidí o odklad různých splátek. Každá banka bude mít navíc jiné podmínky. Bohužel dostávat peníze aspoň od poloviny lidí je pro banky asi důležitější než nedostávat peníze vůbec.

O odklad už požádalo 100 tisíc klientů

Banky také reagují tím, že odklad splátek hypoték i úvěrů již nyní klientům umožňují, denně zpracovávají stovky až tisíce žádostí.

Jak odložit splátky u České spořitelny?

O odklad splátek můžete požádat online na této adrese: https://www.csas.cz/cs/page/odlozeni-splatek. Nechoďte prosím na pobočky.

 • O odklad splátek je možné požádat jen jednou pro každý produkt, zvažte proto, kdy bude pro vás optimální žádost podat.
 • Pokud řádně splácíte, odklad splátek nebude mít negativní dopad do Bankovního registru klientských informací (BRKI) nebo do Centrálního registru úvěrů (CRÚ).
 • Žádost je možné podat do 30. 4. 2020. Na službu není právní nárok.

Pokud ještě nejste ve vážné finační nouzy vyčkejte do středy 1.4.2020 kdy vláda rozhodne od dokladu splátek až na šest měsíců.

Časté dotazy

Kdo může o snížení výše nebo odklad splátek požádat?
Požádat mohou klienti, kteří se v přímé souvislosti s koronavirovou epidemií dostanou do finančních potíží.

Jak můžu požádat?
Stačí vyplnit jednoduchý webový formulář na www.ersteleasing.cz nebo na www.csas.cz, kterým požádáte o max. 3měsíční snížení výše nebo odklad splátek.

Co snížení výše nebo odklad splátek znamená?
Odklad splátek znamená, že počínaje měsícem následujícím po měsíci, kdy jste žádost o odklad podali, nebudete hradit dohodnuté 1 až 3 po sobě jdoucí měsíční splátky. V případě snížení splátek budete hradit výši splátky dle Vaší volby a to po dobu 1 až 3 měsíců, počínaje měsícem po měsíci podání žádosti. Vždy však budete hradit minimálně pojištění, bylo-li sjednáno.

Dle Vaší volby bude splatnost úvěru/ leasingu prodloužena o dohodnutý počet odložených/snížených splátek nebo bude splatnost zachována s navýšením následných splátek. Snížení výše splátek, nebo odklad splátek lze pouze u vybraných produktů.

Za provedený úkon nebude účtován žádný poplatek

Jak sjednám odklad/snížení splátek a prodloužení úvěru?
Odložení případně snížení splátek a prodloužení splatnosti úvěru se děje na základě oboustranně podepsaného dodatku ke smlouvě.

Mám úvěr s podporou fondu PGRLF. Mohu také požádat o odklad/snížení splátek a prodloužení úvěru?
Ano, můžete za níže uvedených podmínek stanovených fondem PGRLF:

 • maximální splatnost úvěru (program Zemědělec – stroje) nesmí přesáhnout délku financování 96 měsíců od data podpisu úvěrové smlouvy
 • při prodloužení smlouvy (prodloužení splátkového kalendáře), je nutné požádat fond PGRLF o podporu na dobu prodloužení smlouvy a prodloužení zdůvodnit (aktuální situace však nemusí být ze strany fondu PGRLF brána jako důvod na prodloužení podpory)

V případě neschválení prodloužení podpory ze strany fondu PGRLF, nebude podporováno pouze prodloužení. Ostatní splátky jsou nadále podporovány.

Mohu požádat o odložení/snížení více než 3 splátek?

Nabízená varianta odložení nebo snížení výše splátek je nastavena na max. 3 měsíční splátky bez možnosti změn.  Nabízenou variantu je možné využít jednorázově. Měsíc, ve kterém má být odklad spuštěn, si můžete určit.

Mohu o odklad případně snížení splátek požádat opakovaně?
Ne, o odklad případně snížení splátek můžete zažádat pouze jednou. Je tedy dobré zvážit, zda jste skutečně v situaci, kdy nemůžete splácet, nebo zda teprve očekáváte zhoršení příjmů, a podle toho volit termín odkladu případně snížení splátek.

Mohu požádat o odklad případně snížení splátek pouze na 1 měsíc?
O snížení výše splátky nebo odklad splátky lze požádat na 1, 2 nebo max. 3 měsíce, a to vždy po sobě jdoucí.

Pokud si měsíční splátky odložím/snížím, budu mít negativní záznam v registru?
Pokud nejste aktuálně v prodlení se splácením, nebude Vaše žádost vyhodnocena jako restrukturalizace a nebude mít negativní dopad do Nebankovního registru klientských informací (NRKI/BRKI).

Mám více úvěrů/leasingů, mohu využít odklad/snížení splátek na všech?
Ano, o odklad případně snížení splátek můžete požádat na všech úvěrových i leasingových smlouvách (mimo operativní leasing).

Mohu požádat o odklad/snížení splátek, které jsou k datu žádosti po splatnosti?
Ne. Je možno požádat o odklad případně snížení splátek, kterým ještě nenastala splatnost.

Mám úvěr u Erste Leasing i s Autoleasing, musím žádat u každé společnosti zvlášť?
Ano, pokud máte smlouvy u obou společností, je potřeba si o odložení/snížení splátky zažádat u každé společnosti samostatně. Podání žádosti online u společnosti sAutoleasing můžete provést ZDE.

Nechali jste si už odložit splátky nebo se to chystáte uděla? Dejte nám vědět.

Další články na toto téma

 • George Go a george.csas.cz přihlášení – ultimátní návod!George Go a george.csas.cz přihlášení – ultimátní návod! Vítejte. V tomto návodu si ukážeme všechny tři druhy přihlášení do Vašeho internetového bankovnictví George na adrese george.csas.cz a nové možnosti zapamtování si hesla a přihlašování […]
 • Výpis z účtu v bankovnictí GeorgeVýpis z účtu v bankovnictí George Zajímá Vás kolik jste utratili a za co? V Georgovi to zjistíte snadno. Sepíšu Vám zde návod, jak pro mobilní aplikaci George Go tak pro počítač. Výpis z účtu na mobiluVýpis z účtu […]
 • Na Váš bankovní účet se už s Windows XP nedostaneteNa Váš bankovní účet se už s Windows XP nedostanete Zpráva České spořitelny, která se Vám objeví po přihlášení do internetového bankovnictví George: Rádi bychom Vás upozornili, že od 19.10.2019 již nebude možné se přihlásit do […]
 • Marketingový souhlasMarketingový souhlas Otravné volání po telefonu s nabídkami nejlepších služeb na světě zdarma. Toto potkalo už snad každého. Každá společnost se kterou máte smlouvu nějak nakládá s Vašimi osobními údaji. O […]
 • Servis 24 končíServis 24 končí Je to tady. K 30.6.2019 nadobro servis24 končí a už nám zbude jenom George. Po přihlášení na servis24 Vám vyskočí průvodce přechodu na nové bankovnictví. Doporučuji si průvodce co […]

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, díky.

Další tipy na výlet

Nejnovější komentáře

Nejnovější návody

Jak poslat peníze na qr kód, který mi kamarád poslal na messenger?

Jak poslat peníze na qr kód, který mi kamarád poslal na messenger?

Minulý týden jsem zažil něco neuvěřitelného, přítelkyně mi poslala qr kód. Co s tím? Otevři ho, ať ho můžu naskenovat a poslat peníze 😀 Dokážu si představit i to jak si někdo qr kód posílá na email a pak skenujeContinue Reading

Tlačítko rychlé volby

Tlačítko rychlé volby

Tohle tlačítko je špatně vidět, ale dokáže hodně věcí. Pokud potřebujete rychle sdílet číslo, stáhnout výpis nebo poslat qr kód pro platbu (na Váš účet) nemusíte otvírat detail účtu a hledat funkce v horních záložkách. Další články na toto témaContinue Reading

Jak zapnout upozornění na příchozí platbu?

Jak zapnout upozornění na příchozí platbu?

Čekáte na platbu a nechcete co deset minut otvírat aplikaci George a zjišťovat jestli už Vám peníze došly? To ani nemusíte. Česká spořitelna nabízí takzvané informační zprávy, jsou to online upozornění nejen na příchozí platby, ale také na informacích oContinue Reading

Jak vybrat peníze z bankomatu bez karty

Jak vybrat peníze z bankomatu bez karty

Zapomněli jste si doma kartu a potřebujete vybrat peníze z bankomatu? Pokud máte v telefonu google pay, apple pay nebo virtuální kartu můžete peníze vybrat i když kartu nemáte fyzicky u sebe. Jak na to? Další články na toto témaContinue Reading

George umí číslo účtu vyfotit a přepsat

George umí číslo účtu vyfotit a přepsat

Také máte strach, že při přepisování čísla účtu uděláte chybu a platba příjde někomu jinému? Pokud faktura, kterou jste dostali nemá qr kód můžete číslo účtu jednoduše vyfotit a George Vám ho přepíše. (platí jen pro aplikaci v telefonu) VContinue Reading

Centrum přihlášení – email, gmail,centrum, george a další přihlášení

Centrum přihlášení – email, gmail,centrum, george a další přihlášení

Update: Aktuálně jsem všechny přímé odkazy z webu zrušil, protože web byl mylně označen za phishingový a já měl strach, že někdo web napadl a odkazy změnil. Pokud vám přepisování adresy dělá problém a pro přechod na Váš bankovní účetContinue Reading

Jak se přihlásit na george.csas.cz s aplikací George klíč

Jak se přihlásit na george.csas.cz s aplikací George klíč

George přihlášení na webu george.csas.cz od teď funguje i s aplikací George klíč.

Jak změnit nudnou ikonku mobilní aplikace George?

Jak změnit nudnou ikonku mobilní aplikace George?

S novými aktualizacemi přibývají i nové funkce mobilní aplikace. Česká spořitelna se snaží o to, aby jste si mohli aplikaci upravit přesně podle svých představ. V tomto článku se podíváme, jak si změnit ikonku aplikace ze staré na modernější aContinue Reading

George Go a george.csas.cz přihlášení – ultimátní návod!

George Go a george.csas.cz přihlášení – ultimátní návod!

Vítejte. V tomto návodu si ukážeme všechny tři druhy přihlášení do Vašeho internetového bankovnictví George na adrese george.csas.cz a nové možnosti zapamtování si hesla a přihlašování jen pomoci otisku prstu nebo skenu obličeje. Další články na toto téma George GoContinue Reading

Výpis z účtu v bankovnictí George

Výpis z účtu v bankovnictí George

Zajímá Vás kolik jste utratili a za co? V Georgovi to zjistíte snadno. Sepíšu Vám zde návod, jak pro mobilní aplikaci George Go tak pro počítač. Další články na toto téma Česká spořitelna vstup na účet servis24 vs George. PorovnáníContinue Reading

Další články ze světa George

Jak poznat podvodný web s přihlášením do internetového bankovnictví?

Jak poznat podvodný web s přihlášením do internetového bankovnictví?

V novinách to každý den čtu, někdo naletěl, vyplnil své bankovní údaje popřípadě číslo karty i s CVC kódem. Banky informují, všichni informují, ale jak takový web vypadá Vám nikdo pořádně neřekne. Dnes jsem podával inzerát na bazos.cz a sbazar.czContinue Reading

Nenechte se okrást falešným příspěvkem na bydlení

Nenechte se okrást falešným příspěvkem na bydlení

Zpráva, která se mi objevila dnes v aplikaci George: V posledních dnech evidujeme zvýšený počet SMS zpráv, které se tváří jako příspěvek na bydlení od Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Odkaz ve zprávě vede na falešné stránky Portálu občana.Continue Reading

Nelekněte se, George přihlášení vypadá jinak

Nelekněte se, George přihlášení vypadá jinak

Česká spořitelna změnila design přihlášení do bankovnictví George. Design byl ohlášen hodně dopředu a na duben, prvnímu dubnu se ale vyhnula, jinak by si každý myslel, že je to apríl. Další články na toto téma George má výpadek, Česká spořitelnaContinue Reading

Pozor na podvodné e-maily a sms zprávy

Pozor na podvodné e-maily a sms zprávy

Po dnešním výpadku internetového bankovnictví informuje Česká spořitelna o tom, že výpadek využili podvodníci, kteří se pomocí falešných emailových a sms zpráv snažili vylákat osobní nebo přihlašovací údaje k odblokování účtu. Zapamatujte si prosím, že žádná banka nechce po svýchContinue Reading

George má výpadek, Česká spořitelna o tom informuje i na Facebooku.

George má výpadek, Česká spořitelna o tom informuje i na Facebooku.

Bankovnictví George má aktuálně výpadek, nefunguje ani aplikace ani webové rozhraní na george.csas.cz mějte prosím trpělivost a zkuste se přihlásit znovu třeba za hodinu. Další články na toto téma George.csas.cz má výpadek, aplikace ale funguje Dnes má bankovnictví České spořitelnyContinue Reading

Neumíte se do George přihlásit? Možná máte zastaralý prohlížeč nebo systém

Neumíte se do George přihlásit? Možná máte zastaralý prohlížeč nebo systém

Toto je překopírovaná zpráva z internetového bankovnictví, všiml jsem si jí až dnes: Další články na toto téma Jak změnit nudnou ikonku mobilní aplikace George? S novými aktualizacemi přibývají i nové funkce mobilní aplikace. Česká spořitelna se snaží o to,Continue Reading

George.csas.cz má výpadek, aplikace ale funguje

George.csas.cz má výpadek, aplikace ale funguje

Dnes má bankovnictví České spořitelny opět výpadek, pokud se potřebujete přihlásit do svého účtu použíjte aplikaci ve Vašem telefonu. Nemáte aplikaci ve svém telefonu? V tom případě klikněte na ikonku obchodu ve Vašem telefonu a do vyhledávání zadejte George. DalšíContinue Reading

Česká spořitelna mění: Všeobecné obchodní podmínky a ceník

Česká spořitelna mění: Všeobecné obchodní podmínky a ceník

Dnes mi přišel email od České spořitelny, přišel do spamu, takže se to mohlo stát i Vám proto ho zveřejním zde, novinky jsou totiž zajímavé. Novinky z emailu: Další články na toto téma Na Váš bankovní účet se už sContinue Reading

Chcete si vytvořit účet nebo přejít k České spořitelně, ale nevíte jestli Vám bude vyhovovat její internetové bankovnictví George? Zkuste demo.

Chcete si vytvořit účet nebo přejít k České spořitelně, ale nevíte jestli Vám bude vyhovovat její internetové bankovnictví George? Zkuste demo.

Všechny banky mají na svých webech demoverzi jejich internetového bankovnictví. Česká spočitelna není výjimkou. Než si v jakékoliv bance otevřete svůj účet měli by jste mít možnost, vyzkoušet si jak se s internetovým bankovnictvím pracuje a jak vlastně vypadá. DalšíContinue Reading

Chcete vědět kolik si můžete půjčit? George Vám to řekne.

Chcete vědět kolik si můžete půjčit? George Vám to řekne.

Všimli jste si nové animované reklamy České spořitelny, kde se mluví o tom, že George Vám řekne kolik si můžete půjčit? Reklama upozorňuje na novou funkci bankovnictví George. Na úvodní straně přibyla karta s názvem Vaše úvěrové možnosti. V tétoContinue Reading

Nejnovější komentáře