Přihlášení do bankovnictví z mobilu bez instalace aplikace George

sdílej na facebooku sdílej na googlu sdílej na twitteru

Jeden pán, budeme mu třeba říkat Franta se mě v diskuzi ptal, co dělat, když má telefon se systémem Windows. Nepsal jsem mu, že má smůlu protože pokud vím, tak aplikace je zatím jenom pro Android a iOS. Vůbec mi ale nedošlo, že Franta má ještě jednu možnost. Přihlásit se v mobilu ve svém internetovém prohlížeči.

Díky tomu, že web George je krásně responzivní, tak si ho můžete otevřít ve svém telefonu a pracovat s ním jako kdyby jste seděli u počítače.

Jak tedy na to?

Klikněte ve svém telefonu na ikonku Internetového prohlížeče (Buď máte v ikonce napsáno přímo internet, nebo třeba Safari, prohlížeč, Firefox, Opera, atd..) do řádku kam píšete webovou adresu (například www.seznam.cz) napište adresu jakou jste zvyklí psát při přihlašování na počítači a to: george.csas.cz nebo bezpecnost.csas.cz

Takto vypadá přihlašovací stránka internetového bankovnictví na telefonu iPhone.

 

Toto je náhled stránky po přihlášení do bankovnictví přes prohlížeč v telefonu.

Kliknutím na Vaše jméno nebo kamkoliv do grafu se dostanete na transačkní historii.

Pokud kliknete na nová platba (kdysi domácí platba) tak vám vyjede toto jednoduché okno.

Vyplníte úplně stejně jako by jste platili přes Váš osobní počítač.

Jak se dostanete na úvodní stránku? Klikněte nahoře uprostřed na ikonku G.

Není to úplně tak pohodlné jako přes aplikaci, ale na základní používání bankovictví bez aplikace to stačí. Zkoušel jsem všechny funkce co se daly a jediná, která mi nešla bylo platba naskenováním QR kódu přes mobilní fotoaparát.

Stalo se vám, že vám v nějakém prohlížeči na mobilním telefonu web nejel? Dejte mi vědět, přidám toto info do článku.

Přihlašovat se takto samozřejmě můžete i ze svého tabletu.

Je používání webu přes prohlížeč v mobilu a tabletu bezpečné?

Kdyby používání bezpečné nebylo, tak předpokládám, že Česká spořitelna by něco takového ani neumožnila, takže bezpečné to je. Ale! Po zadání webové adresy george.csas.cz na svém telefonu zkontrolujte, že nahoře máte zelený zámeček a jste na zabezpečené stránce. (To samé platí pro používání ve svém počítači)

Print screeny pro tento návod byly vytvořeny ve zkušební verzi internetového bankovnictví George.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Před přidáním dotazu se prosím podívejte jestli už nebyl někde v diskuzi zodpovězen, popřípadě si pročtěte návody, které jsem pro Vás zatím sepsal, díky.

Štítky:

Kategorie webu

Proč web vznikl?

Svým blízkým a známým jsem asi 100x vysvětloval jak se přihlašovat na internetové bankovnictví servis24, když jsem zjistil že Česká spořitelna plánuje novou aplikaci a chytré bankovnictví jménem George, řekl jsem si, že se situace bude určitě opakovat znovu a všichni budou tápat a nebudou vědět jak se přihlásit. Tento web snad pomůže nejen mým blízkým, ale i Vám. Tento web není oficiální ani jinou prezentací České spořitelny. Na webu najdete videa, články a návody informující o novém chytrém bankovnictví George, které najdete na george.csas.cz.

Bankovnictvi-george.cz Potřebujete vytvořit web? Tvorba webových stránek // Ochrana osobních údajů