Rubriky
Návody

Výpis z účtu v bankovnictí George

Zajímá Vás kolik jste utratili a za co? V Georgovi to zjistíte snadno. Sepíšu Vám zde návod, jak pro mobilní aplikaci George Go tak pro počítač.

Důležité je si říci, že nehledáme výpis z účtu, ale takzvanou historii trasakcí nebo historii plateb. Vše za co jste utráceli ať už placením kartou nebo posíláním peněz převodem.

Výpis z účtu na mobilu

Přihlašte se přes mobilní aplikaci George Go

Úvodní stránka aplikace George Go

Vyberte si z jakého účtu chcete vidět bankovní výpis. Na obrázku vidíte možnost výběru z dvou účtu. Podnikatelské konto a osobní účet.

Na výpisu z účtu vidíte dvě platby. Trvalý příkaz a Platbu kartou.

Výpis můžete upravovat na přijate a odeslané platby. V tomto případě ve výpisu nevidíte platby kartou. Třídit můžete po kliknutí na text všechny platby. Vyjede Vám okno s odkazy přijaté platby a odchozí platby.

Náhled možnosti třídění plateb.

Máte rádi grafy? George umožňuje dát všechny přijaté a odeslané platby do grafu a spočítá kolik Vám v určitém měsíci peněz přišlo a kolik jste utratili. Ke grafu se dostanete kliknutím na ikonku v pravém horním rohu.

Náhled jak se dostanu ke grafu odchozích a příchozích plateb.
Graf příjmů a výdajů

V grafu se dá přepínat v měsícíh za posledního půl roku. V levém sloupci je velikost příjmů a v pravém velikost výdajů. Kliknutím na graf se přepnete do určitého měsíce v roce. Pod grafem uvidíte částky v korunách a rozdíl v příjmech.

Jak zjistit výpis plateb jen z platební karty?

Ve výpisu se bohužel dají třídit jen příjmy a výdaje a míchá se mezi ně jak platba z účtu tak platba z karty. Pokud chcete vidět je to za co jste platitli v obchodě kartou běžte na úvodní obrazovku a na ni vyberte kartou u které Vás zajímají platby. Mně bude zajímat výpis z karty Visa, kliknuti si tedy na ni v aplikaci.

Aplikace George Go a výběr karty.

Po otevření karty uvidíte výpis plateb z karty.

Výpis karty Visa v aplikaci George

Jak si stáhnout celý měsíční výpis?

Bohužel na toto aplikace nepamatovala a nemáte žádnou možnost si kamkoliv poslat výpis z účtu. Třeba na email nebo stáhnout do telefonu ve formě PDF. Pro výpis se budete muset přihlást do online verze bankovnictví George, kterou najdete na george.csas.cz

Výpis z účtu George na počítači (george.csas.cz)

V první řadě se samozřejmě přihlásíme na www adrese george.csas.cz a hned na úvodní stránce vidíme blok, který se jmenuje historie transakcí.

Úvodní stránka bankovnictví s historii transakcí neboli výpisem účtu.

Na pravé straně je nevýrazný odkaz historie transkací pokud máte slabší zrak nemusíte ho vidět v tom případě klikněte na cokoliv levé části nad modrou ikonkou Nová platba. Třeba na graf nebo Vaše jméno nebo na jakoukoliv částku kterou tam máte.

Náhled výpisu plateb a nezaúčtovaných transakcí.

Ve výpisu se Vám možná zobrazují i tzv. nezaúčtované transakce, v mém případě jsou čtyři. Pokud tot nechcete vidět klikněte vpravo na sbalit. Nezaúčtované transakce jsou platby kartou, které ještě nejsou zaúčtované na vašem účtu. Zrušení takové transakce není možné.

Po zavření nezaúčtovných transakcí se můžete podívat na výpis z Vašeho účtu.

Náhled výpisu z účtu.

Ve výpisu se posunujete rollováním na stránce dolů. V online výpisu vidíte platby a příjmy i několik měsíců dozadu. Scollování mě přestalo bavit, když jsem se dostal do září 2018.

Chci vidět jen výpis plateb kartou.

V tomto výpisu stejně jako v mobilní aplikaci nejde filtrovat jen platby kartou (můžete ale filtrovat přijaté a odeslané platby), nevim tedy proč, ale musíte opět na jinou stránku. Je to ale jednoduché. Vlevo je menu. Klikněte na karty.

Menu karty na levé straně.

Na stránce karty klikněte na odkaz více informací.

Stránka platební karta.

A je to, dostali jste se na stránku výpisu z Vaší kreditní / platební karty.

Čtvrtletní výpis v pdf.

Česká spořitelna si pro Vás v aplikaci George připravila stránku na které si můžete stáhnout čtrtletní výpisy. Pokud jste na úvodní stránce bankovnictví klikněte vlevo na název účtu z kterého výpis chcete. Dostanete se na podstránku s výpisem z účtu. Vlevo je menu. Klikněte na odkaz Výpisy.

Odkaz výpisy.

Dostanete se na stránku, na které máte možnost si v PDF stáhnout výpis z Vašeho účtu.

Náhled čtvrtletního výpisu z účtu.

Výpis z účtu si můžete stáhnout kliknutím na ikonku šipky na pravé straně.

Není Vám něco jasné? Něco nefunguje? Ptejte se v komentářích a já Vám poradím. Děkuji.

Další články na toto téma

21 reakcí na „Výpis z účtu v bankovnictí George“

Dobrý den-potřebuji výpis z účtu 11190…/0800 za rok 2018 a 2019 na částky 15500,Kč a 15000,Kč příjem leden 2018 až prosinec 2019. Děkuji

Dobrý den, pokud víte na jaky účet platba šla, tak ho zadejte do vyhledávání a George Vám všechny tyto platby najde. Dá se vyhledávat i podle data nebo podle variabilního symbolu.

Dobrýden. Potřebovala bych u účtu čtvrletní výpis
01.01.2020- 31.03.2020
01.07-2020 30.09.2020
Děkuji

Dobrý den, potřebuji pro banku vypisy od roky 2010 do soucasne v pdf.Přes IB. Díky za radu

Dobrý den,

kde najdu položku denního výpisu pro stažení do účetnického programu?
Servis24 tuto možnost nabízel.
Děkuji.

Dobrý den, potřebuji pro banku vypisy posledních 3 měsíců v pdf.Přes IB. Díky za radu

Dobrý večer, prosím pro banku nutně potřebuji pouze měsíční výpis z účtu, za měsíc srpen 2020, jak to mám udělat ? Čtvrtletní banka nechce. Děkuji za odpověď , Netík Michal

Dobrý den, v historii kliknětena ikonku tisku a vyfiltrujte si pouze osmý měsíc, pak si výpis uložte v pdf a buď ho pošlete online a nebo vytiskněte.

Dobrý den,
kde v aplikaci George naleznu možnost stažení výpisů v datovém formátu tzv. ABO výpisy (.gpc)
Děkuji
Javůrková

Dobrý den,

bohužel tuto možnost jsem nenašel. V exportu transakcí je možnost csv, xlsx, json, pdf, ofx. Zkuste se obrátit na Vaši bankovní poradkyni.

Dobrý den, když postupuji podle návodu, v kolonce výpisy mám ke stažení jen roční výpis, ani měsíční a ani čtvrletní. Kde najdu tyhle výpisy v mém případě?

Dobrý den, co se stane, když kliknete například na rok 2019? nerozbalí se tam nabídka kde máte možnost stažení čtvrtletního výpisu?
O jaký typ účtu se jedná? Osobní účty mají měsíční výpisy a podnikatelské čtvrtletní.

Dobrý den,
co mám dělat, když potřebuju opravdový elektronický výpis z účtu a ne jen export, který není výpisem a není v něm zobrazen počáteční stav daného období a konečný stav daného období? Je možné vyžádat např. na pobočce?

Dobrý den, výpis z účtu ve kterém vidíte počáteční a konečný stav za dané období jsem našel pouze ve čtvrtletním výpisu, který si můžete stáhnout v záložce výpisy. Jediná možnost jak si zjistit počáteční a konečný stav za každý měsíc je v grafu pod Vašim jménem na úvodní stránce George.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *